2020-09-28

Vi ställer om till digitala kurser

Vi erbjuder kompetensutveckling inom områden som berör kommunala och offentliga verksamheter. Genom en aktiv omvärldsbevakning kan vi erbjuda aktuella kurser och konferenser som stärker våra medlemmars kompetensbehov. Nu fyller vi på kurskatalogen för hösten 2020 och våren 2021. Flera av våra kurser erbjuder vi digitala, helt eller delvis.

Våra mest populära kurser är:

  • Fördjupningskurs i GDPR
  • Arbetsrätt
  • Offentlighet och sekretess

Året har skapat nya utmaningar för de flesta organisationer. Vi tagit fram kurser och anpassat kurser som passar bra för omständigheterna. Bland annat erbjuder vi en kurs i Att skapa hållbara och friska arbetsplatser (öppnas i nytt fönster) och Att säkerställa arbetsmiljön vid distansarbete (öppnas i nytt fönster)

Anmäl dig och läs mer i kurskatalogen (öppnas i nytt fönster).